15sty

Półkolonie

Wypoczywam aktywnie i zdrowo się odżywiam !
Pod takim tytułem kończą się półkolonie zorganizowane w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie. Czas izolacji rówieśniczej spowodowany nauką zdalną oraz nadmiarem obcowania ze światem wirtualnym spowodował zmęczenie zarówno dzieci jak również rodziców. Dlatego odpowiednio dobrany program półkolonii skoncentrowany na znacznej ilości zajęć rekreacyjnych m.in. przejażdżkach konnych, grach i zabawach  na świeżym powietrzu oraz nordic walking połączonych ze spacerami po najbliższej okolicy cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Codzienna gimnastyka wraz z zajęciami plastycznymi wprowadzała dzieciaki we wspaniałą atmosferę i dobry nastrój, który był oznaką dobrego samopoczucia. Samodzielnie przygotowane przekąski podczas warsztatów kulinarnych uświadamiały dzieciom  jak ważne w codziennym jadłospisie są owoce i warzywa i jak istotnym dla młodego organizmu jest zdrowe żywienie. W czasie przerwy między zajęciami programowymi dzieciaki mogły się zrelaksować w przydzielonych pokojach mieszkalnych oraz podczas zajęć świetlicowych.
Niebywałą atrakcją był zorganizowany na zakończenie kulig połączony z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz dzień kostiumowy.
Składamy wszystkim dzieciaczkom podziękowania za wspaniałą zabawę oraz rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli powierzając pod opiekę swoje pociechy.

Pozdrawiamy serdecznie :

Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych TPD
w Głazie oraz z gronem Pracowników.